Seminarium Governmental accountability in Poland

Dzień: środa, 14 czerwca 2023 r.
Miejsce: Fundacja Batorego w Warszawie

W środę 14 czerwca w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego odbyła się konferencja „Governmental accountability in Poland in 2023 – What is at stake and what can be done?” (Odpowiedzialność rządzących w Polsce w 2023 r. – O co toczy się gra i co można zrobić) organizowana wspólnie przez norweską Fundację na rzecz Praw Człowieka im. T. Rafto oraz niedawno założoną przeze mnie Fundację Kongres Praw Obywatelskich.

W konferencji udział wzięli: prof. Mirosław Wyrzykowski, adw. Paulina Kieszkowska-Knapik, adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Patryk Wachowiec, Gerald Knaus, Daniel Hegedüs, Iver Ørstavik, Eliza Rutynowska, Jarosław Bełdowski, Anna Wójcik i Jakub Kocjan.

Serdecznie zachęcam Państwa do zapoznania się ze szczegółową relacją z debaty przygotowaną przez red. Dominikę Sitnicką, która została opublikowana na portalu OKO.press

Dziękuję wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konferencji za inspirujące obrady, Ewie Kulik-Bielińskiej i Fundacji Batorego za gościnę oraz Iverowi Ørstavikowi za współpracę przy organizacji wydarzenia.