Jesienne czytanie poezji

Dzień: niedziela, 8 października 2023 r.
Miejsce: Skwer Ks. Twardowskiego w Warszawie

Jesień to magiczna pora roku, która od wieków inspiruje malarzy, pisarzy i poetów. Świat wokół nas staje się pełen ciepłych, złocistych barw i wspaniałych widoków. Pod stopami chrzęszczą opadłe liście, w powietrzu unosi się zapach dymu i suszonych owoców. Jesień oddziałuje na nasze zmysły, niosąc ze sobą przyjemne, pełne ciepła skojarzenia.

W tej wyjątkowej atmosferze chciałbym serdecznie zaprosić Państwa na wspólne czytanie wierszy. Przynieście ze sobą utwory, które są dla Was ważne, przywołują wspomnienia lub inspirują. Wykorzystajmy tę jesienną aurę, aby zatrzymać się i zastanowić się nad stanem naszego Państwa i jego przyszłością, a także wspólnie spędzić czas ze sztuką, która przynosi ukojenie w trudnych czasach.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Marek Michalak, który przeczyta fragment swojej najnowszej książki „Opowieści o prawach dziecka”.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 października 2023 r. o godz. 11:45 przy ławeczce – pomniku ks. Jana Twardowskiego na Skwerze jego imienia znajdującym się przy skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej.

Serdecznie zachęcam Państwa do udziału i spędzenia wspólnego czasu w towarzystwie poezji.