Spotkanie otwarte w Jeleniej Górze

Dzień: niedziela, 8 października 2023 r.
Miejsce: Bulwary Wiślane, Warszawa

Serdecznie zapraszam na wyjątkowy spacer na finiszu kampanii wyborczej. A będzie wyjątkowy dlatego, że odbywać się będzie w niezwykle urokliwym miejscu, a i towarzyszyć nam będą osoby wręcz fantastyczne.

To najpierw – gdzie. Otóż naszą przechadzkę planujemy rozpocząć tuż obok pomnika Syreny nad Wisłą, przy Moście Świętokrzyskim. Ruszymy następnie wzdłuż urokliwych Bulwarów Wiślanych w stronę Żoliborza.

Kiedy? W niedzielę, 8 października o godzinie 16tej.

I posłuchajcie – z kim!

Pierwszą towarzyszką spacerowego popołudnia będzie Oliwia Aziz – studentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim, fundatorka i prezeska Fundacji #niezamłodzi, której celem jest zwiększenie partycypacji młodych w życiu społeczno-politycznym. Absolwentka programu Europejskiej Akademii Dyplomacji. Koordynatorka ds. ambasad XI edycji projektu Akcja Dyplomacja Studenckiego Koła Naukowego Spraw Zagranicznych. Dwukrotnie wyróżniona Stypendium Prezesa Rady Ministrów. No i dziś najważniejsze – najmłodsza warszawska kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w tegorocznych wyborach

Ale będzie z nami jeszcze jedna wyjątkowa postać. Jacek Fedorowicz, legendarny polski satyryk, aktor, prezenter telewizyjny, artysta malarz, rysownik i felietonista. Absolwent studiów na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Znany z wielu kultowych dziś programów telewizyjnych. W latach 60. tworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe, np. „Poznajmy się” czy „Małżeństwo doskonałe”. W latach 70. prowadził autorski magazyn satyryczny „60 minut na godzinę” w Polskim Radiu. W latach 90. prowadził z kolei na antenie TVP satyryczny „Dziennik Telewizyjny”, w którym prezentował aktualne wydarzenia polityczne w krzywym zwierciadle. I długo można by wymieniać różne formaty Jacka Fedorowicza w polskich mediach, dzięki którym łatwiej nam było dźwigać czasem bardzo niełatwe do udźwignięcia wycinki polskiej rzeczywistości.

W takim gronie mnie może zabraknąć Was! Serdecznie zapraszam do wspólnej przechadzki!

Grafika zapraszająca do wspólnego spaceru Bulwarami Wiślanymi