Finisz kampanii zagranicznej – Francja, Belgia, Holandia

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkania, które wieńczyć będą realizowaną przeze mnie kampanię wyborczą do Senatu RP wśród Polaków mieszkających za granicami kraju.

Tym razem wsłucham się w głosy Polonii mieszkającej w Paryżu, Brukseli i Amsterdamie. I będzie to ostatni wyjazd zagraniczny przed wyborami 15 października.

W stolicy Francji będę we wtorek 3 października. Spotkanie otwarte odbędzie się o godz. 18:30 pod następującym adresem: 138 Rue Marcadet, 75018 Paryż, Francja. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o praworządności i prawach człowieka w Polsce, a także problemach z jakimi mierzy się Polonia mieszkająca we Francji.

W środę, również o 18:30, będę gościł w Brukseli. W tym mieście również odbędzie się spotkanie otwarte, które będzie okazją by porozmawiać o praworządności, prawach człowieka, a także o tym, co znaczy dla Polaków życie w stolicy Europy. Chcę poznać oczekiwania Polonii w Brukseli i w Belgii oraz poznać wyzwania z jakimi na co dzień się mierzy.

Ostatnim przystankiem w tej europejskiej podróży przedwyborczej będzie Amsterdam. Tym razem spotkanie otwarte odbędzie się o godzinie 18:00. I także tym razem będę chciał wsłuchać się w opinie i poznać najważniejsze problemy, które doskwierają Polakom mieszkającym w Niderlandach.

Zagraniczne spotkania są częścią prowadzonej przeze mnie kampanii wyborczej do Senatu z okręgu 44, który swoim zasięgiem obejmuje także obywateli RP zamieszkujących poza granicami Polski. Moim priorytetem jako Senatora będzie upominanie się o prawa Polonii wynikające ze szczególnego statusu – obywateli RP, którzy jednak na co dzień żyją, mieszkają w innym państwie, ale nie chcą tracić łączności z Ojczyzną. Poza dbałością o ich prawa, będę ze wszelkich sił walczyć, aby wszyscy obywatele RP – mieszkający nawet tysiące kilometrów stąd – byli dumni z Polski jako państwa nowoczesnego, demokratycznego, praworządnego oraz silnego swoim członkostwem w Unii Europejskiej.