PorozmawiajMy Online – Andrzej Domański

Zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu #PorozmawiajMy Online. Spotkania w ostatnim czasie organizowane są rzadziej, co jest spowodowane intensywną kampanią wyborczą. Mam jednak zaszczyt zapowiedzieć rozmowę, w której na żywo będzie można uczestniczyć już jutro.

Moim gościem będzie Andrzej Domański – główny ekonomista Instytutu Obywatelskiego, kandydat na posła z list Koalicji Obywatelskiej. Przez wiele lat pracował w różnych międzynarodowych i krajowych instytucjach rynku kapitałowego. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie.

W czasie naszej rozmowy zastanowimy się, jakie znaczenie ma konstytucyjna zasada wolności gospodarczej we współczesnej Polsce. Czy w ostatnich latach uległa ona wzmocnieniu (pakiet ustaw nazywanych „Konstytucja dla Biznesu”), czy wręcz przeciwnie – osłabieniu ze względu na zaangażowanie państwa w regulowanie różnych sektorów gospodarki? Co zrobić, aby zwiększyć zaufanie przedsiębiorców do państwa? Jak chronić interesy konsumentów, a jednocześnie uważać z nadmiernymi regulacjami? Wreszcie – czy stabilność prawna i zasada rządów prawa ma znaczenie dla realizacji wolności gospodarczej?

Zachęcam do oglądania naszej rozmowy, a także – do zadawania pytań. Tradycyjnie drugą część rozmowy będę prowadził w oparciu o pytania widzów zadawane w komentarzach.
Rozmowę będzie można obejrzeć na moich kanałach w serwisach Facebook, LinkedIn oraz YouTube.

Zapraszam!