Wielki Marsz – 4 czerwca 2023

4 czerwca 2023 r., w 34. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, ulicami Warszawy przeszły setki tysięcy osób upominających się o wolność, równość i demokrację. Ogromnie cieszę się, że w tym wyjątkowym dniu mogłem przemówić do uczestników i uczestniczek Marszu. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z moim wystąpieniem.

Drodzy!

Bardzo dziękuję, że mogę być z Wami na tym historycznym marszu!!!

Drodzy Państwo,

Jesteśmy tutaj po to, abyśmy mogli odzyskać zaufanie do naszego kraju!

Jesteśmy po to, abyśmy mogli odzyskać zaufanie do Rzeczypospolitej Polskiej, Rzeczypospolitej Obywatelskiej!

Jako Obywatele nie możemy bać się własnego państwa! Nie możemy bać się tego, że nasze państwo poniża mniejszości. Nie możemy bać się tego, że nasze państwo gmera w naszych telefonach, wchodzi do naszych domów. Że słowo „policjant” czy „prokurator” kojarzy się z niebezpieczeństwem.

Nie możemy bać się rozmawiać o polityce, bo polityka to jest dobro wspólne i polityka nie może nas dzielić, a powinna nas łączyć.

Nie możemy wstydzić się naszych przedstawicieli za granicą! Nie możemy bać się tego, że ktoś nas wyprowadzi z Unii Europejskiej!

Drodzy Państwo,
To jest Wielki Marsz! Od tego marszu bardzo wiele zależy. Od Waszej determinacji przez najbliższe miesiące.

To jest początek odzyskiwania naszego zaufania do Polski, naszego zaufania do państwa. To jest początek ponownego budowania Rzeczpospolitej Obywatelskiej.