Startuję w wyborach do Senatu RP

Dziś, w środę 16 sierpnia, podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej zostałem zaprezentowany jako kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu, które odbędą się 15 października 2023 r. Będę ubiegał się o mandat z ramienia Paktu Senackiego w Warszawie w okręgu 44, obejmującym dzielnice Białołęka, Bielany, Śródmieście i Żoliborz, a także głosy obywateli i obywatelek Polski głosujących za granicą i na statkach.

Zdecydowałem się kandydować do Senatu RP, ponieważ chciałbym służyć obywatelom oraz kontynuować moją misję stania na straży praw i wolności praw człowieka i obywatela. Jako Rzecznik Praw Obywatelskich przez prawie 6 lat występowałem w obronie ludzkiej godności oraz standardów państwa prawa. Ale moja misja nie jest skończona. Uważam, że wybory parlamentarne, które się odbędą 15 października 2023 r. to przełomowy moment w historii Polski. Od nich zależy czy demokracja, prawa człowieka i praworządność będą stanowiły istotę naszej państwowości, a Konstytucja będzie w pełni szanowana. Chciałbym w czasie kampanii wyborczej przekonać obywateli, jak ważne to jest dla przyszłości Polski oraz naszych dzieci i wnuków.

Serdecznie zapraszam Państwa na specjalnie przygotowaną stronę internetową poświęconą zbliżającym się wyborom i mojej kandydaturze, gdzie będę zamieszczał wszelkie informacje na ten temat, a także informował o nadchodzących spotkaniach i moich innych aktywnościach.

Tych z Państwa, którym bliska jest moja dotychczasowa działalność oraz wartości z jakimi ruszam do walki o mandat senatora RP, serdecznie zapraszam do wsparcia mojej kampanii i dołączenia do mojego zespołu. Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić dostępną na stronie ankietę.

Dziękuję za Państwa zaufanie i wsparcie! Wyruszmy razem w podróż do lepszej, demokratycznej, praworządnej i sprawiedliwiej Polski!