Spotkanie z Polonią przed Marszem Miliona Serc

Dzień: sobota, 30 września 2023 r.
Miejsce: Chopin Cafe, ul. Smolna 14, Warszawa

W najbliższą niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie #MarszMilionaSerc. Jest to ogromnie ważne wydarzenie, które ma szansę dać opozycji demokratycznej ogromny zastrzyk energii przed wyborczą konfrontacją 15 października. W odpowiedzi na wielką mobilizację tego dnia do Stolicy przyjadą nie tylko Obywatelki i Obywatele z całej Polski, ale i całego świata.

Wielu przedstawicieli Polonii będzie w Warszawie już dzień wcześniej. Korzystając z tej okazji chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich Państwa, którzy na co dzień mieszkają poza granicami kraju, ale przyjadą w sobotę do Warszawy, na spotkanie i rozmowę o problemach i wyzwaniach z jakimi mierzy się Polonia na całym świecie. Rozmowy takie odbywam regularnie już od kilku tygodni w wielu miejscach na świecie, gdzie mieszkają Polki i Polacy. Wiem jednak, że nie uda mi się przyjechać wszędzie. Wykorzystajmy więc okazję do spotkania, jaką daje właśnie #MarszMilionaSerc.

Dlaczego to dla mnie takie ważne? Mój okręg wyborczy obejmuje nie tylko 4 duże dzielnice Warszawy, lecz także obywateli i obywatelki RP poza granicami Polski. Jednym z filarów moich zobowiązań, jeśli uda mi się uzyskać mandat Senatora, będzie upominanie się o Wasze prawa wynikające ze szczególnego statusu – obywateli RP, którzy jednak na co dzień żyją, mieszkają w innym państwie, ale nie chcą tracić łączności z Ojczyzną. Poza dbaniem o Wasze prawa, będę także ze wszelkich sił walczyć, aby wszyscy obywatele RP – mieszkający nawet tysiące kilometrów stąd – byli dumni z Polski jako państwa nowoczesnego, demokratycznego, praworządnego oraz silnego swoim członkostwem w Unii Europejskiej.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 19:00 w Chopin Cafe przy ul. Smolnej 14.

Do zobaczenia!