Spotkanie autorskie w Mielcu

Dzień: czwartek, 24 sierpnia 2023 r.
Miejsce: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

W czwartek 24 sierpnia miałem niezwykłą przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim poświęconym książce „Nigdy nie odpuszczę”. Inicjatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Mielec Jacek Wiśniewski, któremu serdecznie dziękuję za zaproszenie i inicjatywę zorganizowania tego wieczoru. Spotkanie obyło się w prężnie działającym Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Mieszkanki i mieszkańcy Mielca przyjęli mnie niezwykle serdecznie. Dwugodzinne spotkanie było okazją do rozmowy o Polsce widzianej przez pryzmat problemów i przemyśleń, jakie zebrałem w swojej książce. Mieliśmy więc okazję poruszyć temat łamania zasad praworządności i wspólnie zastanowić się nad sposobami naprawy działania wymiaru sprawiedliwości po zmianie władzy w Polsce. Dużo uwagi poświęciliśmy zaufaniu do służb mundurowych, zwłaszcza do policji, w kontekście niezgodnego z Konstytucją angażowania ich w polityczną walkę o władzę. Rozmawialiśmy także o kondycji społeczeństwa obywatelskiego oraz o niezależności i o sposobach finansowania działalności organizacji pozarządowych. Skupiliśmy się także w rozmowie na sytuacji samorządów lokalnych i rosnącej presji ze strony władz centralnych.

Było dużo ciekawych pytań, fantastycznych rozmów, wysłuchałem wielu poruszających historii, którymi dzielili się ze mną Mielczanie. Dwie godziny minęły bardzo szybko i aż żal było opuszczać Mielec, do czego jednak zmuszały mnie obowiązki związane z prowadzoną kampanią wyborczą.

Na pewno jednak nie była to moja ostatnia wizyta w Mielcu, zawsze bowiem miło wraca się do miejsc, w których miało się okazję przeżyć tak miłe chwile.

Korzystając także z okazji – chciałbym złożyć wszystkim mieszkankom i mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji rozpoczynających się właśnie obchodów Dni Mielca.

Raz jeszcze dziękuję i do zobaczenia!