Igrzyska Wolności 2023

Dzień: niedziela, 17 września 2023 r.
Miejsce: EC1 Łódź (ul. Targowa 1/3)

W najbliższą niedzielę 17 września będę uczestniczył w Igrzyskach Wolności. Jest to organizowane już po raz dziesiąty przez Wydawnictwo Liberte interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego z różnych branż.

W czasie trzech dni odbędą się liczne wykłady i panele dyskusyjne z udziałem wybitnych przedstawicieli świata nauki, połączone ze spotkaniami z ludźmi ze sfery życia publicznego, politykami i przedstawicielami biznesu. Miejscem wszystkich spotkań będzie EC1 Łódź (ul. Targowa 1/3).

Chciałbym ze swojej strony zaprosić Państwa na panel, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11-tej. Dyskusja będzie zatytułowana „Prawa człowieka w punkcie zwrotnym”, a jej uczestnikami będą obok mnie także dr Grażyna Baranowska – dr nauk prawnych, prof. Zdzisław Kędzia – prawnik, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka oraz dr Hanna Machińska – prawniczka, nauczycielka akademicka, w latach 2017-2022 zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Rolę moderatorki pełnić będzie dr Aleksandra Gliszczyńska-Grabias – prawniczka.

Nasze spotkanie będzie także transmitowane w mediach społecznościowych, m.in. na mojej stronie w serwisie Facebook. Serdecznie zapraszam!