Porozmawiajmy o obywatelskim nadzorze nad policją – webinar

3 lipca o godz. 20:00 spotkałem się online z moimi obserwatorkami i obserwatorami, aby porozmawiać o bieżących problemach, z którymi mierzą się obywatele w kontakcie z funkcjonariuszami policji, a także o rozwiązaniu tego problemu jakim jest obywatelski nadzór nad policją.

Bowiem w ostatnich latach liczba sytuacji, w których obywatele skarżą się na działania polskiej policji znacząco wzrosła. Wielokrotnie docierają do nas sygnały o nadużywaniu środków przymusu bezpośredniego, nieuzasadnionych zatrzymaniach czy przekraczaniu uprawnień przez funkcjonariuszy. Co więcej, obywatele często mają wrażenie, że policjanci nie ponoszą odpowiedzialności za swoje działania, nawet jeśli ich błędy są potwierdzane przez sądy.

Gościem specjalnym spotkania był gen. Adam Rapacki – legenda policji, prezes Stowarzyszenia Generałów Policji RP, który w czasie swojej służby przeszedł wszystkie szczeble zawodowe – od zwyczajnego funkcjonariusza aż po Komendanta Głównego i generała Policji (nadinspektora).

Wspólnie z Panem Generałem staraliśmy się odpowiedzieć na nurtujące widzów pytania.

Serdecznie zachęcam Państwa do obejrzenia zapisanej transmisji ze spotkania, a także do udziału w kolejnym webinarium, które odbędzie się w niedzielę 9 lipca o godz. 20:00. Tematem będzie wolność mediów. Do zobaczenia na moim Facebooku i LinkedIn!