Zagrajmy razem z WOŚP

W najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Dzięki zbiórce WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wspieram WOŚP angażując się w akcje lokalnych sztabów, a także przekazując wyjątkowe przedmioty na licytację. Serdecznie zapraszam Państwa do wspierania Orkiestry i licytowania aukcji z moim udziałem.

W związku z sukcesem zeszłorocznej aukcji po raz kolejny zdecydowałem się zaprosić zwycięzcę bądź zwyciężczynię aukcji gryfickiego Sztabu WOŚP na sentymentalny spacer po swoim rodzinnym mieście – Gryficach. Odwiedzimy również Trzęsacz, wybierzemy się na wspólny obiad i przekażę zestaw moich książek. Oto ta aukcja:

Jako prowadzący audycję #BOS w radiu Tok Fm w tym roku wspieram też redakcyjny sztab. Na aukcje trafiły przedmioty przekazane przez gości mojej audycji – Matyldę Damięcką i Wojtka Sokoła:

Na zaproszenie Fundacji Campus Polska przekazałem z kolei zestaw upominków: książkę „Nigdy nie odpuszczę” z autografem i dedykacją, pióro marki Lamy, z którym nie rozstaję się od czasu pełnienia funkcji RPO, podpisując nim setki pism i dokumentów, a także wiele egzemplarzy książek oraz kalendarz na 2023 rok – „12 Lekcji o Konstytucji”, zawierający cykl wyjątkowych infografik o tematyce konstytucyjnej oraz przedstawionych na odwrocie opisów, stworzonych przez artystów graficzki i grafików z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz prawniczki i prawników – pod kierunkiem prof. dra hab. Pawła Wilińskiego z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.