Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

Dzień: sobota, 3 grudnia 2022 r.
Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław

3 grudnia 2022 r. uczestniczyłem w 30. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Hali Stulecia.

W Sali Cesarskiej odbyło się spotkanie poświęcone książce „Nigdy nie odpuszczę”, które prowadził red. Jan Pelczar z Radia RAM. Rozmawialiśmy o głównych wyzwaniach dotyczących przestrzegania prawa człowieka w Polsce oraz o wyzwaniach stojących przed społeczeństwem obywatelskim. Wracaliśmy także do mojej pracy z czasów Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a zwłaszcza koncepcji litygacji strategicznej. Na sali był obecny red. Marian Maciejewski, którego sprawy sądowe na podstawie art. 212 k.k. doprowadziły do wyroków Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jego sprawy były uznawane przez HFPC jako przykłady litygacji strategicznej. Dyskusja dotyczyła niezbędnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, a także perspektyw czasowych ich przeprowadzenia.

Po spotkaniu podpisywałem książkę na stoisku Wydawnictwa Agora. Przez pewien czas dzieliłem stolik z red. Tomaszem Jachimkiem, który promował książkę „No i pogadali. Szkło Kontaktowe za kulisami”. Dziękuję czytelnikom i czytelniczkom za tak liczne przybycie i tyle dobrych słów.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się od 1992 roku – najpierw jako Spotkania Wydawców Dobrej Książki, a od 2013 roku jako Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku organizatorem Targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad tym wydarzeniem (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony) przejął Wrocławski Dom Literatury. W 2019 roku WTDK połączyły się z Targami Dobre Strony, tworząc jedno grudniowe wydarzenie. Od 2022 operatorem WTDK jest Fundacja Halo Targi.