Trzecie webinarium z cyklu Droga do Reykjaviku

Dzień: wtorek, 9 maja 2023 r.
Miejsce: Wydarzenie online

Dotychczasowe dwa spotkania z cyklu webinariów „Road to Reykjavik” zorganizowanych w związku ze zbliżającym się Szczytem Rady Europy w Reykjaviku koncentrowały się na roli Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i jego potencjalnej roli w próbie osądzenia rosyjskich zbrodni na Ukrainie.

Podczas trzeciego spotkania, które odbędzie się 9 maja w godzinach 12:00 – 13:40, zastanowimy się nad możliwościami pogłębienia współpracy, a także budowania spójnego przekazu w ramach instytucji Rady Europy.

Trzecie webinarium, poza próbą dalszej dyskusji nad wyzwaniami, które pojawiły się wraz ze zmianą globalnej sytuacji politycznej oraz kryzysem dotychczasowej polityki bezpieczeństwa, będzie również kontynuacją rozważań, które zostały podjęte podczas dwóch poprzednich spotkań, m.in. tych, dotyczących pogłębiania współpracy pomiędzy poszczególnymi organami i instytucjami Rady Europy. Podczas rozmowy będziemy poszukiwać możliwych rozwiązań prawnych, które można zastosować do tych postulatów.

W dyskusji udział wezmą prof. Konstantsin Dzehtsiarou z Universytetu w Liverpoolu, dr Aleksandra Gliszczyńska-Grabias z Instytutu Nauk Prawnych PAN i dr Nikos Vogiatzis z Uniwersytetu w Essex.

Webinar odbędzie się w j. angielskim.