Spotkanie autorskie w Bydgoszczy

Dzień: piątek, 10 marca 2023 r.
Miejsce: Bydgoski Teatr Kameralny

W piątkowy wieczór 10 marca odwiedziłem Bydgoszcz, gdzie wraz z Bartoszem Bartosikiem spotkałem się z mieszkańcami i mieszkankami miasta, aby porozmawiać o książce „Nigdy nie odpuszczę”. Spotkanie odbyło się w bydgoskim Teatrze Kameralnym. Rozmowę poprowadził red. Cezary Wojtczak.

Uczestnicy spotkania pytali m.in. o szanse na przywrócenie porządku prawnego i rozliczenie nadużyć obecnej władzy. Pojawiły się również pytania o możliwość poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnością.

Dominującym tematem debaty była jednak kwestia upolitycznienia mediów publicznych. Rozmawialiśmy o braku odpowiedzialności za słowo, brutalizacji przekazu i narastającej, instytucjonalnej przemocy państwa wobec obywateli.

Jak przypomniałem, obecnie w przekazie medialnym nie liczą się prawda, uczciwa, merytoryczna debata publiczna, rzetelna argumentacja, a jedynie bezwzględny atak, nieliczący się z konsekwencjami.

Dziękuję Bydgoszczanom i Bydgoszczankom za obecność, fantastyczną energię i pytania. Dziękuję też pani Elżbiecie Rusielewicz i Komitetowi Obrony Demokracji w Bydgoszczy za zaproszenie i organizację spotkania oraz Pani Prezydent Marii Wasiak za uprzejmą gościnę.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z relacją ze spotkania na stronie bydgoskiej Gazety Wyborczej.