Seminarium Praworządność w Polsce w świetle najnowszego orzecznictwa sądów międzynarodowych i prezentacja książki Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)

Dzień: sobota, 10 grudnia 2022 r.
Miejsce: Siedziba Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

10 grudnia w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odbędzie się  seminarium „Praworządność w Polsce w świetle najnowszego orzecznictwa sądów międzynarodowych”, połączone z prezentacją książki: „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – tom II.

Wydarzenie transmitowane będzie w internecie na kanale YouTube i Facebook KIRP. Początek zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Książka jest kontynuacją projektu, którego pierwsza część została opublikowana na początku 2018 r. – „Wniosek Komisji Europejskiej w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne (Warszawa 2018)”.

W pierwszej części spotkania prof. Angelika Nußberger, była Wiceprezes ETPCz, poprowadzi wykład „From Kudeshkina to Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights”. Później odbędzie się dyskusja, którą będę miał przyjemność moderować.

W drugiej części spotkania wezmą udział autorzy książki „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak i r.pr. Rafał Szyndlauer. Moderatorem dyskusji będzie zaś dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce.