Poparcie dla kandydatów i kandydatek w II turze wyborów samorządowych

W związku z odbywającą się 21 kwietnia II turą wyborów samorządowych, udałem się w podróż, aby wesprzeć kandydatów Koalicji Obywatelskiej na prezydentów miast.

Odwiedziłem województwo kujawsko-pomorskie, gdzie wspólnie z Wiceministrem Arkadiuszem Myrchą wspieraliśmy kandydata na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego, oraz starającego się o fotel prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego. W Inowrocławiu razem z Krzysztofem Brejzą i Magdaleną Łośko udzieliłem poparcia prezydentowi Wojciechowi Piniewskiemu. W województwie warmińsko-mazurskim odwiedziłem Elbląg, gdzie wspólnie z Jerzym Wcisłą zachęcaliśmy do oddania głosu na Michała Missana. Uczestniczyłem również w spotkaniu w Olsztynie, gdzie wraz z posłem Michałem Wróblem wspieraliśmy kandydaturę Roberta Szewczyka. Ostatnim przystankiem na mapie podróży, tym razem przed II turą wyborów, były Kielce, gdzie mogłem wesprzeć kandydatkę KO – Agatę Wojdę.

Podczas wspólnych konferencji prasowych, spacerów i rozmów z mieszkańcami i mieszkankami miałem okazję przekonać się, jak silne jest lokalne społeczeństwo obywatelskie. Wspierani kandydaci i kandydatki mają tego świadomość, kładąc nacisk na współpracę i bliskość władz z obywatelami i obywatelkami. W postulatach kandydatów i kandydatek wybrzmiewają kwestie związane z dostępnością do urzędów miejskich i skróceniem dystansu dzielącego lokalne władze od mieszkańców. Szczególnie cieszy mnie nacisk na tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i rodzin z dziećmi. Optymizmem napawają prezentowane projekty nowoczesnego zarządzania miastem: wykorzystanie technologii w celu usprawnienia komunikacji i działania urzędów oraz tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju lokalnego biznesu.

Życzę powodzenia wszystkim kandydatom i kandydatkom Koalicji Obywatelskiej, a Państwa serdecznie zachęcam do udziału w wyborach samorządowych. Wspólne zaangażowanie i determinacja są gwarantem budowy lepszej przyszłości naszych miast!