Podcast Nie tylko o prawach człowieka – nowy sezon

Po dłuższym czasie i dwóch udanych audycjach radiowych – „Prawy Adam” w Radiu Newonce i „BOS – Bodnar o społeczeństwie” w radiu TOK FM, z wielką przyjemnością wracam z nowym sezonem mojego podcastu „Nie tylko o prawach człowieka”, w którym wraz z moimi gośćmi i gościniami rozmawiam o najważniejszych zagadnieniach z zakresu praw człowieka, praworządności i standardów demokratycznych – w Polsce i na świecie.

Gościem pierwszego odcinka drugiego sezonu jest legenda polskiej Policji – gen. Adam Rapacki, który w czasie swojej służby przeszedł wszystkie szczeble – od zwyczajnego funkcjonariusza aż po Komendanta Głównego i generała Policji (nadinspektora). Obecnie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Generałów Policji RP.

W podcaście rozmawiamy o upolitycznieniu Policji, nadużywaniu władzy i braku odpowiedzialności funkcjonariuszy za różne działania (w kontekście zgromadzeń czy stosowania przemocy), kryzysie etosu służby i problemach z rekrutacją nowych policjantów, o inwigilacji za pomocą billingów, a także o potencjalnej roli Policji w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych i potrzebie odbudowania zaufania obywateli.

Serdecznie zapraszam do posłuchania rozmowy, a także śledzenia mojego kanału – nowe odcinki będą pojawiać się w każdy poniedziałek o godzinie 20:00.

Audycja dostępna jest w największych serwisach podcastowych takich jak Spotify, Apple Podcasts czy Anchor.

Partnerem podcastu jest Wydawnictwo Wolters Kluwer