Droga do Reykjaviku – webinar na temat przyszłości ETPCz

Rada Europy przygotowuje się do czwartego Szczytu Państw Rady Europy w Rejkjaviku, który odbędzie się 16 i 17 maja 2023 roku. Z tej okazji Uniwersytet SWPS wraz z Uniwersytetem w Kolonii i Szkołą Prawa w Rydze organizuje serię spotkań online poświęconych najważniejszym kwestiom, przed którymi stoi Rada w zakresie ochrony praw człowieka w Europie.

Tematem pierwszego webinarium jest przyszłość Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który znalazł się w kryzysie spowodowanym szeregiem czynników, w tym wojną w Ukrainie, wydaleniem Rosji z Rady Europy w marcu 2022 roku oraz lekceważeniem wyroków Trybunału przez państwa członkowskie, które przyjmują demokrację opartą na dyktacie większości i autorytaryzmie.

Spotkanie rozpocznie wykład wprowadzający prof. Angeliki Nußberger – byłej sędzi Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Następnie odbędzie się moderowana przeze mnie dyskusja z udziałem Anastasiji Kaplane ze Szkoły Prawa w Rydze oraz dr Filipa Cyuńczyka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Webinarium odbędzie się w języku angielskim.

Serdecznie zachęcam do udziału i rejestracji:

https://english.swps.pl/we-the-university/our-news-and-events/lectures-and-meetings/33591-future-of-the-european-court-of-human-rights